Zalety lnu, dla zdrowia i urody.

Zalety lnu, dla zdrowia i urody. Korzyści dla jakości naszego życia.

W lnie człowiek odpoczywa, działa na nas jak zdrowy, zielony las i czysta woda.
Neutralizuje szkodliwe działanie promieniowania, nigdy się nie elektryzuje i nie powoduje alergii. Działa kojąco, antyseptycznie dając uczucie świeżości i komfortu. Jest przewiewny i higroskopijny.

do bloga o lnie

Poniżej podstawowe, ale jak ważne zalety lnu:

Czytaj dalej

Tkaniny na obrusy – Zalety i wady

Chyba nie ma domu, w którym nie byłby potrzebny obrus. Niektórzy używają go na co dzień, inni tylko od święta. Nieraz jest to duży obrus zakrywający cały stół, a czasem mały obrus kwadratowy lub bieżnik  położony po środku stołu.

Tkaniny, z których szyte są obrusy dzielimy generalnie na trzy grupy: naturalne, sztuczne i syntetyczne.

Czytaj dalej

Jak nakryć stół na Święta?

Święta, to czas rodzinnych spotkań i przyjęć. Wigilia, świąteczny obiad, wieczorne przyjęcie – wiele osób zastanawia się jak nakryć stół, jak dobrać obrus, serwetki i dekoracje. Jak stworzyć miły klimat dla naszych gości, aby wspólnie spędzić ten szczególny czas.

Eleganckie nakrycie stołów na świąteczne przyjęcie zależy od naszego gustu i możliwości. „O gustach się nie dyskutuje” i każdy robi jak najlepiej potrafi, ale jeśli ktoś poszukuje wskazówek, może zastosować pewne podstawowe zasady:

Czytaj dalej

Jaki obrus na prostokątny i kwadratowy stół?

Masz prostokątny lub kwadratowy stół i nie masz pomysłu jak go nakryć, zobacz opisane przez nas sposoby. Możliwości jest wiele od tradycyjnych, przez nowoczesne aż do aktualnie modnych. Ważne też  jest jaki masz stół, czy chcesz go eksponować czy chcesz nakrywać, aby zbyt szybko się nie niszczył. Dowiesz się jak wyliczyć rozmiar obrusa na dany rozmiar stołu, czyli jaki obrus kupić, aby idealnie pasował na Twój stół i tworzył ładne nakrycie na co dzień lub od święta.

Czytaj dalej

Jaki obrus na okrągły i owalny stół?

Eleganckie nakrycie stołu okrągłego i owalnego to wyzwanie. Masz taki stół i nie wiesz jak go nakryć na uroczyste przyjecie lub na co dzień, zobacz nasze propozycje. Dowiesz się jak dobrać model i wielkość obrusa, aby dobrze wyglądał na okrągłym lub owalnym stole. Jak wyliczyć średnicę koła, lub jak dobrać wielkość obrusa, aby nakrycie było eleganckie.

Czytaj dalej

Jak dbać o len? Jak prać i prasować?

Len jest niezwykle prosty i łatwy w konserwacji. Posiada on również niepowtarzalną cechę, która powoduje, że każde pranie polepsza jego wygląd. Obecnie najnowocześniejsze technologie akcentują niepowtarzalne właściwości tkanin lnianych. Przy zastosowaniu tych technologii, len może być niezwykle miękki w dotyku. Specjalne receptury obróbki lnu sprawiają, iż jest on naprawdę łatwy oraz tani w pielęgnacji. Czytaj dalej